Tresna 2018 – WYSTAWA „MANIFEST” MARKA PAWEŁKA

Data: 31/05/2018 – czwartek
Miejsce: stołówka
Czas: 18:00-19:00
Prowadzi: Marek Pavellek

Wspólną integrację środowiska Bears of Poland oraz Multi Fetish Poland zaczynamy od Manifestu.

I to nie byle jakiego pisanego na kolanie czy wykrzyczanego ku światu z balkonu ale Manifestu prawdziwie artystycznego. Jego twórcą i zarazem gospodarzem wernisażu będzie Marek Pawełek (r. 1983) , którego wspaniałe dzieła będziemy mogli podziwiać od otwarcia Zlotu, po jego koniec.

„Manifest” – to najnowsza seria obrazów Marka Pavellka, do której powstania zainspirowały go nieprzyjemne osobiste doświadczenia jako ujawnionego geja. Cykl obrazów jest sprzeciwem wobec szeroko rozumianego „hejtu” w internecie oraz szerzącej się nienawiści wobec osób LGBTQ.

Artysta planuje cykl ogólnopolskich wystaw w ramach różnorodnych wydarzeń organizowanych przez społeczność LGBTQ. Prapremiera „Manifestu” będzie miała symboliczną oprawę. Cały cykl obrazów przemaszeruje ulicami Warszawy niesiony przez uczestników i uczestniczki tegorocznej Parady Równości.

Uwieńczeniem wystaw będzie aukcja dzieł, z której całość dochodu zostanie przeznaczona na rzecz organizacji pozarządowych działających na rzecz społeczności LGBTQ w Polsce.

Ten tarnogórski artysta ma już w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentował m.in. podczas „Plener Festivalu” i „Art of”. Jedną z ważniejszych spośród wystaw indywidualnych była ekspozycja „365 dni”.

Jest promotorem młodych twórców i inicjatorem wystaw w przestrzeniach innych niż galerie sztuki. Jego żywiołem są opustoszałe, postindustrialne powierzchnie.

Oprócz własnej aktywności artystycznej, Marek Pawełek angażuje się w prace kuratora licznych wydarzeń artystycznych, włączył się do promowania lokalnych twórców, jak i sztuki jako takiej.

Jest managerem artystycznego klubu muzycznego „Kosmata”. Ponadto Marek Pawełek bardzo pozytywnie promuje dumę z bycia tarnogórzaninem-artystą dając wielu, zwłaszcza młodym ludziom, wyraźną wskazówkę, że to właśnie Tarnowskie Góry są świetnym miejscem na realizację swoich planów artystycznych i życiowych.

Zakończenie wystawy nastąpi w dniu 03/06/2018 w godz. 09:30-11:30.

#manifest #wernisaz #marekpavellek #otwarciewystawy
#trochesztukiniezaszkodzi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.