Newsletter Bears of Poland 2018 Q4

Ostatni kwartał 2018 roku upłynął pod znakiem dwóch dużych imprez,
których organizatorem lub współorganizatorem było
Stowarzyszenie Bears of Poland.

WYBORY MR BEAR POLAND 2019

W weekend 18-21 października 2018 r. odbyły się w poznańskim klubie HaH wybory Mr. Bear Poland 2019. Z sześciu zgłoszonych kandydatów (Mateusz, Maciej, Wojciech, Tom, Marcin i Daniel) wyłoniono Mr Bear Poland 2019 – Toma Siarę i Vice Mr Bear Poland 2019 – Macieja. Walka była zacięta, a zdania głosujących podzielone. Zarząd Stowarzyszenia Bears of Poland bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w wyborach oraz gratuluje zwycięzcom.

KAMPANIA NIEWYKRYWALNI

Warto również wspomnieć, że Tom Siara – Mr Bear Poland 2019 jest inicjatorem i twarzą kampanii Niewykrywalni, której celem jest edukacja profilaktyczna HIV/AIDS, działania wspierające destygmatyzację osób żyjących z HIV/AIDS oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie niedawno opublikowanych wyników wieloletnich badań PARTNER2 na parach homoseksualnych HIV+/HIV-.
Więcej informacji o działalności Toma i Kampanii Niewykrywalni znajdziecie na Facebooku
 www.facebook.com/niewykrywalni.

MIŚKOŁAJKI 2018

Kolejnym dużym wydarzeniem końcówki 2018 roku był krakowski Bearweekend – Miśkołajki 2018. Odbywająca się na początku grudnia impreza poza elementami czysto socjalnymi – piątkowym Powitaniu (w Barze Lindo), sobotnimi Before Party (w Teatrze Barakah) i Imprezie Głównej (w Coconie) dostarczała również przyjemności dla umysłu (japońskie warsztaty w Muzeum Manggha czy dyskusja o religijności osób LGBT+ pt.” Wiara a Tęcza”), ducha (Rewia Drag queen “Królowe Dancingu” w Teatrze Barakah) i ciała (Przewrotki, czyli aktywność fizyczna na wrotkach czy zniżkowe wejścia do sauny).

W trakcie Miśkołajek istniała również możliwość sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Stowarzyszenie Bears of Poland wraz z Fundacją Kapitan Światełko umożliwiły Wam wykonanie darmowego badania USG jąder. W wyniku akcji udało się zdiagnozować raka jąder u jednego z jej uczestników. Prawdopodobnie taka informacja nie pomogła w zachowaniu dobrego nastroju na resztę Miśkołajek, ale za to uratowała mu życie. 

Pamiętajcie! Wcześnie wykryty rak jądra jest dzisiaj niemal w 100 procentach uleczalny. Dlatego nie należy unikać badania i nie zwlekać z rozpoczęciem leczenia.

XI BEAR & V FETISH CAMP SKOWRONKI 2019

Również w grudniu udało się sfinalizować ustalenia dotyczące czerwcowego XI Bear & V Fetish Campu w Skowronkach na Mierzei Wiślanej. W listopadzie przedstawiciele Zarządu mieli możliwość dokładnego rozpoznania Ośrodka Wypoczynkowego Yasou, w którym zaplanowano Camp. Organizatorzy zapewniają 208 miejsc noclegowych, w domkach wyposażonych w telewizor z odbiorem telewizji cyfrowej, lodówkę, czajnik elektryczny oraz łazienkę z prysznicem. W cenę pobytu wliczone są śniadania w formie stołu szwedzkiego oraz obiadokolacje. Jak co roku planowany jest spory wybór atrakcji. 

Po wszelkie dodatkowe informacje proponujemy udać się na stronę Stowarzyszenia Bears of Poland https://bearsofpoland.pl/skowronki-2019/
Miejsca nadal są, ale wiadomo, kto pierwszy, ten lepszy.
Widzimy się w czerwcu nad Bałtykiem?

NOWA STRONA WWW
/ SKLEPIK ON-LINE

Nowa odsłona strony www Stowarzyszenia https://bearsofpoland.pl/ ujrzała światło dzienne również w grudniu. Poza poprawą walorów estetycznych i jej przejrzystości, strona stała się nareszcie przyjazna dla użytkowników internetu w smartfonach. Na stronie, tak jak dotychczas, możecie znaleźć informacje o nadchodzących i minionych wydarzeniach oraz informacje o Stowarzyszeniu Bears of Poland. Istnieje również możliwość dołączenia do Stowarzyszenia oraz opłacenia składki członkowskiej (przy pomocy PayPal-a).

W najbliższym czasie na stronie Stowarzyszenia pojawi się również sklepik, gdzie można będzie kupić BoP-owe gadżety, takie jak kubki, koszulki, smycze czy kalendarze. Jednak do momentu pojawienia się sklepu nasze gadżety można zamówić via e-mail.
Nadal mamy kilka kalendarzy na rok 2019 z grafikami wykonanymi przez członków i sympatyków Stowarzyszenia Bears of Poland. Jeżeli ktoś z Was nadal nie ma kalendarza, warto się zastanowić nad naszym, misiowym.×

1% NA BEARS OF POLAND

Po raz trzeci zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie w rocznym zeznaniu podatkowym 1 procenta na rzecz Naszego Stowarzyszenia. Od dłuższego czasu poświęcamy sporo czasu, ale także środków finansowych na dbanie o Nasze zdrowie (spotkania, szkolenia, badania): całą kwotę zebraną z 1% za 2016 rok, przeznaczyliśmy na badania „w kierunku” raka jąder i prostaty, zorganizowane podczas Miśkołajek 2018 z Fundacją Kapitan Światełko.

Ponieważ nie jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (a tylko na takie można przekazywać 1%), korzystamy, na podstawie umowy, z uprzejmości Stowarzyszenia „Pozytywni w Tęczy” KRS 0000319790 w zeznaniu koniecznie trzeba wpisać Cel Szczegółowy 1% – “BEARS OF POLAND”. Dziękujemy