SuperBear in memoriam

Członkowie stowarzyszenia ustanowili pośmiertne wyróżnienie dla osób szczególnie zasłużonych dla polskiej społeczności miśkowej.

W 2023, podczas Walnego Zebrania Członków w Sielpi Wielkiej tytułem SuperBear in memoriam uhonorowano Piotra Nowaka, Marcina Wasążnika oraz Jacka Benna.

Piotr Nowak

zm. 14 grudnia 2016 roku
pochowany na cmentarzu w Kobyłce

Jego celem była integracja społeczności bears, stworzenia przestrzeni, w której miśki mogą się poznać. W czerwcu 2009 roku w Urlach podczas Bear Camp, wraz z kilkoma innymi osobami rzucił hasło „A może założymy stowarzyszenie”. I tak powstało Bears of Poland. Założył również grupę na Facebooku o tej samej nazwie. Otrzymał tytuł SuperBear 2016.

Pozostał chaserem do końca, chociaż złożył deklarację, że wystartuje w 2018 roku w 10. edycji wyborów Mr. Bear Poland. Nie zdążył.

Przeczytaj rozmowę z Piotrem: To przerosło moje najśmielsze oczekiwania

Marcin Wasążnik

zm. 30 października 2020 roku
pochowany na cmentarzu w Józefowie

Pomocny, życzliwy, mądry i przyjacielski. Służący radą i wsparciem. Vice Mr. Bear Poland 2020. Organizator Sylwestra z Misterami. Był pierwszym misterem obecnym podczas wyborów bears w Kijowie.

Odszedł nagle. Na zawsze zostanie w naszych sercach zapamiętany jako optymista i aktywista misiowej społeczności.

Jacek Benn

zm. 14 lipca 2022 roku
pochowany na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu

W stowarzyszeniu Bears of Poland był od 2017 roku, a w 2019 roku został wiceprezesem zarządu. Jacek był jedną z osób napędzających inicjatywę Misie na Marszach. W 2018 roku był na 12 z 15 marszy równości w Polsce, rok później już na 14.

Cechą charakterystyczną Jacka był barwny sposób opowiadania rzeczywistości. Zapamiętamy go jako człowieka pogodnego, zawsze chętnego do pomocy innym, zaangażowanego w działania na rzecz naszej społeczności i wspierającego Stowarzyszenie Bears of Poland.

Przeczytaj rozmowę z Jackiem: Misie na marszach: Jest tyle pięknych miast do zobaczenia