Badanie Zdrowia

Halo Niedźwiedzie i Misioluby!

Chcecie dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu i jego uwarunkowaniach? My również!

Może zastanawiacie się, w jaki sposób poprawić swoją kondycję i samopoczucie? Mamy kilka pomysłów, które chętnie Wam podsuniemy!

A może po prostu chcecie dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy o swoim ciele, jego budowie lub sile? Z przyjemnością Wam to umożliwimy przy okazji powiększając bardzo ograniczony zasób wiedzy o zdrowiu mężczyzn należących do społeczności bears.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w pierwszym polskim badaniu uwarunkowań zdrowia wśród mężczyzn należących do społeczności bears!

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem badaczy z Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pracującym pod kierunkiem prof. dr hab. Grażyny Jasieńskiej. Projekt badania, do udziału w którym Was zapraszamy, został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Bioetyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie badania spotkacie się z Magdą Mijas – doktorantką na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz Karoliną Koziarą, która przygotowuje pracę doktorską w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obydwie jesteśmy psycholożkami i wolontariuszkami organizacji działających na rzecz osób LGBTQ. Nasze zainteresowania badawcze dotyczą psychospołecznych uwarunkowań zdrowia.

Jak wygląda badanie?

Każdą osobę zapraszamy na spotkanie, które trwa ok 60 minut. Mieszkamy i pracujemy w Krakowie, ale badanie będziemy prowadzić także w innych polskich miastach. Jeśli interesuje Cię udział w badaniu odezwij się do nas bez względu na swoje miejsce zamieszkania.

W trakcie spotkania poprosimy Cię o wypełnienie kwestionariuszy dotyczących Twoich doświadczeń związanych z byciem osobą o nieheteroseksualnej tożsamości oraz członkiem społeczności bears, opisujących Twoje samopoczucie, radzenie sobie ze stresem, samoocenę, styl życia, stosunek do własnego ciała a także doświadczane problemy ze zdrowiem. Wykonamy również kilka dodatkowych pomiarów antropometrycznych takich jak pomiar wysokości i masy ciała, pomiar siły uścisku dłoni oraz przeprowadzimy analizę składu Twojego ciała. Pomiary te posłużą nam do oceny stanu zdrowia oraz ryzyka rozwoju problemów ze zdrowiem.

Pamiętaj, że udział w badaniu jest dobrowolny i na każdym etapie gromadzenia danych możesz bez problemu z niego zrezygnować. Wszystkie informacje będziemy gromadzić w taki sposób, aby zachować ich anonimowość. Po zakończeniu badania przygotujemy także raport podsumowujący w przystępnej formie uzyskane wyniki i udostępnimy go na stronie www Stowarzyszenia Bears of Poland. W raporcie przedstawimy wyłącznie wyniki zbiorcze.

Co dalej?

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w badaniu skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz umówienia spotkania!

Wkrótce będziemy publikować informacje o terminach spotkań w poszczególnych miejscowościach, które odwiedzimy.

Napisz do nas na adres: magdalena.mijas@uj.edu.pl lub zadzwoń pod numer telefonu (518 938 332).

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania! Zapraszamy!

Magda Mijas i Karolina Koziara

3 komentarze do wpisu „Badanie Zdrowia”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.