Badanie Zdrowia Wrocław (11 listopada)

Halo Wrocławianie!

Po raz kolejny (i prawdopodobnie ostatni) zapraszamy Was do wzięcia udziału w misiowym badaniu uwarunkowań zdrowia!

 

Więcej szczegółów na temat samego projektu można znaleźć pod tym linkiem: https://bearsofpoland.pl/pl/2017/07/badanie-zdrowia/

Poniżej kilka najważniejszych informacji o badaniu:

Jaki jest cel badania?

Projekt ma na celu zbadanie roli różnych czynników (społecznych, psychologicznych i fizycznych) w kształtowaniu zdrowia mężczyzn ze społeczności bears.

Kogo zapraszamy do uczestnictwa?

Wszystkich mężczyzn, którzy należą do społeczności misiowej czyli określają się jako bear i/lub są sympatykami oraz uczestnikami bearsowych spotkań.

Kto prowadzi badanie?

mgr Magdalena Mijas – doktorantka w Instytucie Zdrowia Publicznego UJ CM oraz mgr Karolina Koziara – doktorantka w Instytucie Psychologii UJ. Obydwie zajmujemy się naukowo zdrowiem osób należących do społeczności LGBTQ i pracujemy w organizacjach pozarządowych działających na rzecz naszej społeczności.

Na czym polega badanie?

Badanie obejmuje część kwestionariuszową i pomiarową. Część kwestionariuszowa dotyczyć będzie Twoich doświadczeń związanych z przynależnością do społeczności bears, tożsamością seksualną, sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, samopoczuciem, samooceną, stylem życia, stosunkiem do własnego ciała a także doświadczanymi problemami ze zdrowiem.

Podczas części pomiarowej zmierzymy Twój wzrost i masę ciała, zbadamy skład Twojego ciała, siłę uścisku dłoni oraz dokonamy kilku innych pomiarów antropometrycznych.

Co zyskasz dzięki badaniu?

– dowiesz się więcej o swoim ciele – jego wymiarach, masie, sile i składzie

– przyczynisz się do rozwoju nauki, lepszego rozumienia uwarunkowań zdrowia w społeczności LGBTQ oraz zyskasz dozgonną wdzięczność Magdy, która w oparciu o wyniki badań przygotuje swoją pracę doktorską 🙂

– pomożesz Stowarzyszeniu Bears of Poland uzyskać narzędzie do starania się o dofinansowanie działań prozdrowotnych i profilaktycznych w misiowej społeczności (z badań powstanie zbiorczy raport, który będzie dostępny na stronie stowarzyszenia).

Co Ci grozi?

Ok 60 minut spędzonych w przyjemnej atmosferze i towarzystwie doktorantek Uniwersytetu Jagiellońskiego, które dołożą wszelkich starań aby uczestnictwo w badaniu nie wiązało się dla Ciebie z żadnym dyskomfortem 🙂

Co dalej?

Jeśli chcesz wziąć udział w badaniu zapraszamy Cię w sobotę 11 listopada 2017 od godziny 13:00 do siedziby Fundacji Kultura Równości mieszczącej się przy ul. Podwale 36A/5 we Wrocławiu.

Bardzo prosimy aby każda osoba, która chce wziąć udział w badaniu skontaktowała się z nami wcześniej mailowo (magdalena.mijas@uj.edu.pl) lub telefonicznie (518 938 332) w celu ustalenia dokładnej godziny spotkania.

Prosimy także o kontakt w przypadku pytań dotyczących badania albo jego procedury. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania lub wątpliwości!

Jak się przygotować do badania?

– ubierz lekką odzież, do pomiarów będzie trzeba zdjąć buty i skarpety

– na badanie NIE TRZEBA przychodzić na czczo, ale w dniu samego badania zalecamy spożywanie lekkich posiłków i najlepiej jeśli przyjdziesz do nas ok 2 godziny po ostatnim posiłku

– nie spożywaj alkoholu w ciągu 48 godzin przed badaniem

– powstrzymaj się od intensywnego wysiłku fizycznego przez ok 12 godzin przed badaniem.

 

Do zobaczenia! 🙂