Bear Weekend Łódź 20-22 Kwietnia

Zapraszamy Was na kolejny Łódzki Bear Weekend. Po kilku latach przerwy wracamy z pompą i przytupem. Będziemy się bawić, maszerować, integrować, zwiedzać i umacniać naszą misiową społeczność! Każdy znajdzie coś dla siebie, w naszym mieście trudno się nudzić!


PLAN BEAR WEEKENDU W ŁODZI


PIĄTEK

### Before Poznaj-mi-się

17:00 Strefa OFF Piotrkowska Center / Ganimedes – Klub
ul. Piotrkowska 138/140
Wstęp do godziny 20:00 za friko. 
Wstęp po godzinie 20:00 – 10 zł do wydania na barze.

Marek i Waldek to właściciele jednego z pierwszych gej-pubów w Łodzi, którzy od 20 lat wspierają lokalną społeczność LGBT. To właśnie u nich rozpoczniemy nasz Bear Weekend przy kuflu zimnego piwa. Na OFF Piotrkowska Center możecie też zjeść coś przed imprezą. Ramen? Burger? Pizza? Naleśnik? To wszystko w zasięgu 100 metrów od Ganimedesa.


### Wyjście do sauny

19:00 Sauna Ganimedes
ul. Sienkiewicza 37
Wstęp: 30 zł (w tym klapki i ręcznik)

Oprócz pubu, Marek i Waldek prowadzą jedyną w Łodzi saunę dla gejów. Sauna sucha, parowa, a także nowy masażysta Łukasz będą w stanie zapewnić Wam relaks, odpoczynek, a także pozwolą naładować baterie przed nocną zabawą w klubie.


### Impreza wieczoru


23:00 Klub Narraganset
ul. Gdańska 129

Narraganset istnieje już 20 lat i wciąż zyskuje na popularności. Dwa bary, osobna loża na pierwszym piętrze i dancefloor to punkty obowiązkowe tego wieczoru. Dla chętnych – komnaty rozkoszy! Zabierzcie ze sobą dobry humor i zapas prezerwatyw, bawcie się bezpiecznie! 😉


SOBOTA

### Marsz Równości w Łodzi – Misie na Marszach 


12:00 – 14:30 Rynek Starego Miasta, przejście ul. Nowomiejską, przez Pl. Wolności, ul. Piotrkowską do Piotrkowskiej 217

Hasłem tegorocznego 8. Łódzkiego Marszu Równości jest „Kobiety wszystkich płci – łączmy się!”. Z okazji 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety, chcemy przypomnieć o tym, że prawa kobiet i prawa osób LGBT są tożsame, a przede wszystkim – są prawami człowieka. Szykujcie pióra, brokat i flagi!


### Obiad z Misiem


14:30 Street Food Festiwal
ul. Piotrkowska 217

Głodny Miś to zły Miś. Po porządnym spacerku każdemu należy się porcja dobrego jedzenia. Street Food Festiwal // Przywitaj z nami Wiosnę!, który będzie się odbywał na finiszu Marszu oferuje kilkadziesiąt food trucków serwujących kuchnię fast, vege, vegan, orientalną. Każdy, nawet najbardziej wybredny, odnajdzie swój smak.


### Wstęp do B w BDSM


16:00 / 17:45 Poziom Wyżej
ul. Piotrkowska 56

„Dotknij, uszczyp, ugryź, pośliń mus z Twoich ust ja – saute”
Warsztaty, na których można będzie zadać pytanie” „Czy można romantycznie bić swojego partnera?” 😉

Obowiązują zapisy:
https://goo.gl/xZbpRV


### Impreza wieczoru


21:00 Klubokawiarnia Żarty Żartami
ul. Wólczańska 40/42

Żarty Żartami to klubokawiarnia, w której wielokrotnie już odbywały się branżowe imprezy taneczne, wystawy, występy drag queen. Impreza z Afterparty po Marsz Równości w Łodzi – Misie na Marszach . Możecie liczyć na dużą ofertę piw regionalnych i dobrą zabawę do rana.


NIEDZIELA

### Łódź you like?


12:00 Strefa EC1 Łódź – Miasto Kultury
Wystawa Leonardo / Planetarium / Centrum Nauki i Techniki EC1
ul. Targowa 1/3


/ WYSTAWA LEONARDO /

Wejścia co godzinę od 10:00 do 18:00
Jeśli chcesz dowiedzieć się:
Jak wyglądał akwalung 500 lat temu,
Jak pracował największy geniusz wszechczasów,
Jak wyglądały pierwsze maszyny latające,
Jak powstawały wynalazki, których używamy na co dzień,
ta wystawa jest dla Ciebie!

Wstęp:
Bilet normalny: 49 zł
Bilet grupowy: 25 zł (minimum 15 osób)
Bilety: https://goo.gl/L6WGq7

/ PLANETARIUM /

POKAZ NIEZBADANE ŚWIATY
Pokaz o godzinie 13:30

Zapraszamy w podróż do niezwykłych planet pozasłonecznych. Czy wyglądają tak jak Ziemia lub inne planety naszego Układu Słonecznego? Czy nadają się do kolonizacji? Czy mogło na nich narodzić się życie?

Wstęp:
Bilet normalny: 20 zł
Bilet grupowy: 12 zł (minimum 15 osób)
Bilety: https://goo.gl/zG8j1r

POKAZ CZARNE DZIURY
Pokaz o godzinie 15:30

W czasie pokazu w Planetarium EC1 widzowie dowiedzą się jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają te obiekty. Spróbujemy wyjaśnić lub choćby zdefiniować pojęcia „horyzontu zdarzeń”, „osobliwości” oraz „zakrzywienia czasoprzestrzeni”.

Wstęp:
Bilet normalny: 20 zł
Bilet grupowy: 12 zł (minimum 15 osób)
Bilety: https://goo.gl/FGTn9v

/ CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1 /


Wejścia co godzinę od 10:00 do 18:00
Największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1! Ponad stuletnia elektrownia w Łodzi uruchomiona na nowo posyła w świat energię wiedzy! Centrum Nauki i Techniki EC1 to 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej.

Przetwarzanie energii
Życie to energia. Wszystko, co robimy i co ułatwia nam funkcjonowanie, wymaga od nas wykorzystania różnych form energii. W tym wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa elektrownia węglowa, poznasz świat paliw, wejdziesz do wnętrza kotła, zobaczysz jak turbina współpracuje z generatorem, zrozumiesz po co są transformatory i własnoręcznie „wyprodukujesz prąd”. W Centrum Nauki i Techniki EC1 dowiesz się wszystkiego o przemianach energetycznych i urządzeniach pracujących w elektrowni oraz sprawdzisz, czy energetyka może być ekologiczna.
Przejmij kontrolę nad dostawą energii elektrycznej i samodzielnie pokieruj elektrownią!

Mikroświat – Makroświat
Żyjemy w pewnym konkretnym wymiarze wielkości, miedzy skalami atomowymi a strukturami kosmicznymi. Żadnego z tych kierunków nie widzimy gołym okiem. To co jest najbardziej intrygujące – jest dla nas jednocześnie najbardziej niedostępne. Dzięki wytworzonym przez ludzkość narzędziom jesteśmy w stanie badać oba te kierunki. Wszechświat widzialny ma rozmiar kilkunastu lat świetlnych a świat najmniejszych struktur (o których istnieniu obecnie wiemy) mają wielkości mniejsze niż milionowe części metra. Wystawa „Mikroświat – makroświat” pozwala przyjrzeć się obu tym wielkościom, oddalającym się w obie strony od „naszego” miejsca na skali.

Wstęp:
Bilet normalny: 30,60 zł
Bilet grupowy: 18 zł (minimum 15 osób)
Bilety: https://goo.gl/BA8eDp


### Wegański Piknik


16:00 studio Bajkonur w Parku WI-MA
ul. Piłsudskiego 135

„Wegański piknik” to wielka roślinna uczta na zasadzie koszyczkowej – każdy przynosi jakiś posiłek albo wrzuca do puszki po dychu.

W trakcie pikniku wystąpi dla was zespół Kisu Min, a już tradycyjnie będziecie mogli zakupić tęczową meksykankę. Będzie też dużo pinów, które zresztą, sami będziecie mogli zrobić.


Do zobaczenia w Łodzi!  Woof!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.