Ambear Trójmiasto 2018

Jak co roku w połowie sierpnia czekamy na Was w Trójmieście! W tym roku występujemy pod nowym szyldem – Ambear Trójmiasto! Ekipa z Trójmiasta zaprasza na Ambear Weekend, który zapowiada się wyśmienicie – będzie napakowany wydarzeniami i atrakcjami do ostatniej minuty.
Poniżej przedstawiamy plan całego weekendu. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach opublikujemy wkrótce na stronie www i wydarzeniach.

Nie możemy się Was doczekać!
Konrad, Maciek, Zbyszek, Rafał, Grzesiek

Nocleg

Na wstępie jednak przypominamy, że Stowarzyszenie Bears of Poland zarezerwowało dla Nas całą bazę noclegową w Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) w Gdańsku. https://www.cen.gda.pl/noclegi/
Jest tam 38 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych.

Koszt pobytu w CEN wynosi 95zł/osoby za cały weekend
od godziny 14:00 w piątek do 11:00 w niedzielę. Opłata zawiera już opłatę „klimatyczną”.

REZERWACJĘ ROBIMY PRZEZ FORMULARZ
https://goo.gl/forms/F1LOjUgfpMXmlDEG2

Piątek 17/08

20:00 – 5:00 x STACJA IMPREZA
Gdańsk Oliwa, Krzywoustego 49 C

Ambear Trójmiasto rozpoczynamy od integracji w Stacja Impreza w Gdańsku Oliwie. Nikt nie lubi rutyny i monotonii dlatego proponujemy Wam coś zupełnie nowego … lokal imprezowy tylko dla Nas. Do naszej dyspozycji jest 2 piętrowy lokal z częścią pubową na parterze i salą do tańczenia na poziomie -1 – w sumie 150 m2 tylko dla misiów i misiolubów. Nie tylko miejsce jest inne niż dotychczas ale chcemy sprawdzić jak spodoba Wam się możliwość przyniesienia własnego alkoholu i napojów bezalkoholowych – dokładnie takich jaki lubicie. 😉
W ramach wstępu zapewniamy słone przekąski oraz pajdy ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Sobota 18/08

08:00 – 10:30 x Rejs statkiem na Westerplatte i Stogi
Gdańsk Główne Miasto, nabrzeże przy kładce na wyspę Ołowianke (Motława)

–> UWAGA! TO WYDARZENIE BĘDZIE BILETOWANE! <–

Sobotę w czasie Ambear Trójmiasto zaczynamy wcześnie ale spokojnie śniadanie zjemy wspólnie na pokładzie. Stowarzyszenie zapewnia coś na ząb dla uczestników rejsu. Rejs zaczynamy w centralnym punkcie miasta nad rzeką Motławą i dzielimy go na dwa główne etapy. Pierwszym celem i przystankiem będzie Westerplatte – tam chętni będą mieli możliwość wysiąść i udać się na spacer po Westerplatte oraz do Muzeum Twierdzy Wisłoujście. Drugi przystanek to Narodowe Centrum Żeglarstwa w Gdańsku Górkach Zachodnich a stamtąd już parę kroków … na plażę na Stogach.

11:00 – 16:00 x Plaża Stogi
Gdańsk Stogi, Wejście 23

O tej plaży krążą już legendy, więc i Ty stań się jej częścią. Zapraszamy Was na miśkowo-chaserowe integracje w promieniach wakacyjnego słońca. W czasie plażowania będzie możliwość przejażdżki na bananie ciągniętym za skuterem wodnym. Będzie szał! Musisz tam być!
A gdy już się zmęczymy i przyjdzie czas powrotu, na plażowiczów będzie czekał specjalnie na tę okoliczność wynajęty autobus ZTM Gdańsk, który przewiezie nas pod Dworzec Główny PKP w Gdańsku a później pod Centrum Edukacji Nauczycieli zupełnie za darmo.

14:00 – 15:30 x Sopot – Spacer szlakiem osób i miejsc LGBT
Sopot, start ul. 3 Maja – dokładny namiar wkrótce

Po sukcesie pierwszej edycji Spaceru historycznego, który miał miejsce w minionym roku w Gdańsku podczas lokalnego misiospędu – tym razem zapraszamy Was na spacer śladem osób i miejsc LGBT w Sopocie. Naszymi przewodnikami będą Ryszard Kisiel (prekursor ruchu LGBT w czasach PRL oraz redaktor i wydawca pierwszego magazynu LGBT w Polsce – „Filo”) oraz Krzysztof Górski, znawca historii Gdańska.
Spacer jest darmowy.

18:00 – 20:00 x II Misiowe Mistrzostwa w Bowlingu
Gdańsk Wrzeszcz, CH Manhattan

Kolejną sobotnią atrakcją są II Misiowe Mistrzostwa w Bowlingu. Już minął rok i trzeba wyłonić nowego mistrza kręgli – dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody a dla zwycięzcy okolicznościowy puchar!
Zapisy rozpoczną się wkrótce – Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Opłata za udział w mistrzostwach 15 PLN.

19:30 – 00:00 x Ambears BBQ w Retro
Sopot, RetroMANIAK Klubo Galeria, Aleja Niepodległości 771a

To już kultowe miejsce na mapie Polski dla miśkowej społeczności a dla lokalnego środowiska miejsce comiesięcznych misiospędów. Tu po prostu trzeba być! Czeka na Was grill rozgrzany do czerwoności i chłodne piwo na barze. Drinki też tam znajdziecie. Dla członków stowarzyszenia przypominamy o 10% zniżce na barze.

Grill w starej i świetnie funkcjonującej formule – mianowicie my zapewniamy ruszt i sosy a Ty przynosisz ulubione pieczywo i to co chcesz wrzucić na grill. Z uwagi na wygodę proponujemy bułki, w które zapakujecie kiełbe – będzie nas sporo, więc miejsce na talerze ograniczone.

23:00 – 05:00 x Ambears w HaH Sopot
Sopot, HaH Art&Music Club, Aleja Mamuszki 21 (obok wejścia nr 13 na plażę)

Jak już napełnimy brzuszki to migrujemy na dwa niezależne parkiety sopockiego HaHu i tam spalamy kalorie. Bawimy się do białego rana.

Niedziela 19/08

11:00 – 12:00 x Spacer historyczny po Stoczni Gdańskiej z przewodnikiem
Gdańsk, Start przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej – ulica Doki 1

Przy współpracy z Morską Fundacją Historyczną zapraszamy na tytułowy spacer. Tematyka godzinnego spaceru obejmuje najważniejsze daty, wydarzenia, postacie i miejsca związane z historią Stoczni Gdańskiej od połowy XIX wieku do czasów współczesnych. Trasa zwiedzania prowadzi przez:
– Plac Solidarności: Pomnik Poległych Stoczniowców 1970 roku, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej, wartownia straży przemysłowej i Kiosk Społecznego Komitetu Budowy Pomnika,
– Droga do Wolności: Bramy do wolności projektu Grzegorza Klamana z 2000 roku, budynek Europejskiego Centrum Solidarności, Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej,
– nabrzeże stoczniowe: dok pływający, most pontonowy, żurawie stoczniowe i teren Stoczni Gdańsk SA, dawna remiza stoczniowej straży pożarnej, budynek dyrekcji Stoczni Gdańskiej oraz tereny dawnego Młodego Miasta w Gdańsku.
Musisz zobaczyć ten największy symbol Wolnego Miasta i miejsce będące kamieniem milowym na drodze transformacji ustrojowej w Polsce.

„Tajemnice Stoczni Cesarskiej” – dla osób zainteresowanych rozszerzeniem tematu proponujemy fakultatywną wycieczkę po najstarszej części Stoczni Gdańskiej – Stoczni Cesarskiej z XIX wieku. Odbywa się ona bezpośrednio po zakończeniu oferty podstawowej.
Udział w wersji podstawowej darmowy, opcja fakultatywna płatna 10 PLN.

12:00 – 13:00 x VARIA – stragany uliczne
Gdańsk, 100cznia, Popiełuszki 5

Varia to cykl targów outdoor’owych, które odbywają się w unikatowej przestrzeni jaką jest 100cznia. Postindustrialny klimat, oraz wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń kontenerowa stanowią dopełnienie idei targów. Na straganach znajdziecie różnej maści rękodzieło, design, modę, akcesoria czy kosmetyki wykonane z naturalnych składników. Idealne miejsce by zabrać ze sobą pamiątkę z Gdańska.
Wstęp wolny.

13:00 – 16:00 x Brunch Na Elektryków
Gdańsk, Ulica Elektryków

Ulica Elektryków to miejsce o wyjątkowym miejsko-industrialnym klimacie w niepowtarzalnym miejscu jakim jest Stocznia Gdańska. Świetne imprezy, dobra muzyka, niecodzienny klimat, jedzenie i picie sprawiają, że chce się tam spędzać czas od rana do późnych godzin nocnych. To miejsce zarówno na chill w ciepły słoneczny dzień, jaki i na grube imprezy. Nie ma drugiego takiego miejsca w Trójmieście – to trzeba zobaczyć i przeżyć!
Wstęp Wolny!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.