Warsztaty psychologiczne

Z przyjemnością informujemy, że ruszamy z programem pomocy psychologicznej finansowanym przez Stowarzyszenie Bears of Poland.

Jego pierwszym elementem będą listopadowe warsztaty psychologiczne, prowadzone przez Mirka Sikorę w formule online. Kolejnym etapem programu będą indywidualne sesje terapeutyczne dla osób potrzebujących tej formy pomocy.

Wzięcie udziału w warsztatach jest warunkiem uzyskania refundacji udziału w terapii indywidualnej. Z racji na ćwiczenia, będące częścią warsztatów, liczba miejsc jest ograniczona.

Bardzo prosimy więc o zgłaszanie się przede wszystkim osób przekonanych, że faktycznie mogą potrzebować tego rodzaju wsparcia. W przypadku dużego zainteresowania warsztatami, możliwe będzie zorganizowanie dodatkowej ich edycji.

Zgłoszenia od uczestników przyjmowane będą mailowo, na adres e-mail stowarzyszenie@bearsofpoland.pl. W tytule maila wpiszcie „Zgłoszenie – warsztaty 11/2021„. Potwierdzenia uczestnictwa, jak i dokładniejsze informacje będą wysyłane do uczestników mailem w późniejszym terminie.

Zajęcia odbędą się 6 listopada (sobota), na platformie Zoom. Planowany czas trwania warsztatów ok. 8 godzin (2 części z przerwą na posiłek). Prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniej ilości czasu.

Poniżej jeszcze kilka ważnych słów od prowadzącego zajęcia oraz terapię Mirka Sikory:

Witam wszystkich i zapraszam na warsztaty online!

Nie jest zaskoczeniem, że pandemia ma ogromny wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Kwarantanna, ograniczone kontakty społeczne i śmierć, często bliskich nam osób, to zdarzenia, które doświadczyły wszystkich. Mówimy o powrocie do normalności, ale przecież tamta „normalność” już nigdy nie wróci. Świat zmienił się na zawsze. Natura przypomniała nam o naszej śmiertelności i skonfrontowała z wieloma obawami. Wiele osób próbuje udawać, że wszystko wróciło do normy i nie ma potrzeby się nad tym zastanawiać. Ja proponuję nie odcinać się od naszych emocji i zmian, jakie zaszły.

Warsztaty będą się składać z dwóch części. W pierwszej chciałem zaproponować przyjrzenie się swojej sytuacji, reakcji na ostatnie dwa lata i skontaktowaniu się z naszym wnętrzem w celu lepszego zrozumienia następstw i swojej emocjonalności. Będziemy się temu przyglądać z indywidualnego punktu widzenia i relacyjnego a także społecznego.

Drugą część chcę poświęcić Waszym potrzebom. Dlatego poproszę wszystkich pragnących uczestniczyć o przesłanie propozycji tematów/problemów bezpośrednio do mnie na mail terapeuta.procesu@gmail.com. Zapewniam ze swojej strony, że Wasze propozycje są objęte tajemnicą zawodową i zachęcam do otwartości w doborze tematów.

Już się cieszę na nasze wspólne spotkanie –
Wasz Misiek, Mirek Sikora