Miśkołajki 2017 – 19:00 Piątek – Badanie Zdrowia

Drogi Niedźwiedziu oraz Misiolubie!

Zapraszamy Cię do uczestnictwa w badaniu uwarunkowań zdrowia wśród mężczyzn ze społeczności bears w trakcie trwania piątkowej Imprezy w Klubie Kabaret. Celem projektu jest opisanie najważniejszych czynników, które kształtują zdrowie fizyczne i psychiczne miśków.

Dla skrócenia czasu trwania Badań przygotowaliśmy ankietę kwestionariuszową on-line do wypełnienia w dowolnym czasie przed częścią pomiarową, która odbyłaby się w trakcie imprezy w piątek w klubie Kabaret w godzinach 19:00 -22:00

Do badania zapraszamy zarówno tych panów, którzy określają się jako bear/miś/niedźwiedź, jak również ich wielbicieli i sympatyków. Kryterium włączenia do badania jest poczucie przynależności do społeczności bearsowej. Jeśli czujesz się częścią tej społeczności to zaproszenie jest adresowane właśnie do Ciebie!

Badanie trwa od kilku miesięcy istnieje więc spora szansa, że zajrzy tu również osoba, która już wzięła w nim udział. Jeśli tak właśnie było i mieliśmy już przyjemność się spotkać – ogromnie Ci dziękujemy za pomoc! Projekt realizujemy nadal tylko w nieco zmienionej formie – mamy nadzieję, że bardziej dogodnej. Zaproszenie kierujemy więc wyłącznie do tych panów, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w badaniu.

Badanie składa się z dwóch części: pomiarowej oraz kwestionariuszowej.

Część kwestionariuszowa zajmuje więcej czasu ponieważ chcemy kompleksowo zbadać różne czynniki, które kształtują zdrowie miśków. Nie powinna ona jednak przekroczyć 30-40 minut. Składają się na nią standardowe kwestionariusze dotyczące Twoich doświadczeń jako członka społeczności bears oraz osoby o nieheteroseksualnej tożsamości a także sposobów radzenia sobie ze stresem, odczuć związanych z ciałem, stylu życia, samopoczucia, samooceny i stanu zdrowia, w tym zdiagnozowanych problemów ze zdrowiem. Dla zaoszczędzenia czasu część kwestionariuszową, można wypełnić wcześniej online klikając na link:  Badanie zdrowia – kwestionariusz on-line

Część pomiarowa trwa ok 15 minut i obejmuje pomiar wysokości i masy ciała, obwodu pasa, bioder, klatki piersiowej, bicepsa i szyi a także długości palca wskazującego i serdecznego – wszystko w celu oszacowania wartości wskaźników ryzyka i rozwoju różnych problemów ze zdrowiem, np. chorób układu krążenia. Przeprowadzimy także badanie siły uścisku dłoni oraz analizę składu ciała obejmującą takie informacje jak masa tkanki mięśniowej, procent tkanki tłuszczowej i wody w organizmie a także tempo przemiany materii oraz stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Jak się pewnie domyślasz ta część badania wymaga spotkania z nami. Instrukcje dotyczące organizacji tego spotkania wyświetlą się po wypełnieniu kwestionariuszy. Część pomiarową będzie można wykonać podczas piątkowej imprezy w Klubie Kabaret.

Chcemy podkreślić, że Twój udział w badaniu jest dobrowolny i w każdej chwili możesz zrezygnować z uczestnictwa w nim. Wystarczy, że zamkniesz okno przeglądarki internetowej. Możesz także przerwać wypełnianie kwestionariuszy i wrócić do ich wypełniania, ale tylko na przestrzeni dwóch tygodni od momentu rozpoczęcia wypełniania kwestionariuszy. Pamiętaj by w takiej sytuacji skorzystać z tego samego urządzenia mobilnego (np. komputera, smartfona).

Udział w badaniu jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia. Zgromadzone w czasie badania dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych. Zadbamy także o ich bezpieczeństwo i anonimowość.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące badania skontaktuj się z nami pod adresem: magdalena.mijas@uj.edu.pl.


Dziękujemy za zainteresowanie badaniem!
Magdalena Mijas i Karolina Koziara

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.