Newsletter 2019 Q1

W drugim kwartale 2019 roku posiedzenia Zarządu Stowarzyszenia Bears of Poland odbywały się średnio co 2 tygodnie.

W połowie kwietnia (12-14 kwietnia 2019) odbyła się Bearsawa 2019 – warszawski zlot w odświeżonej formie. Główną atrakcją zlotu były Wybory Mr Chaser Poland 2019. Zgłosiło się sześciu kandydatów spełniających warunek podstawowy – Chaser musi lubić misiów. Przy okazji może mieć dowolną wagę, może być owłosiony lub nie oraz może być w dowolnym wieku. W wyborach wzięli udział Marcin, Łukasz, Tom, Maciej, andrzej i Olaf. Andrzej z Siemianowic Śląskich, po zaciętej i wyrównanej walce, został pierwszym w historii Stowarzyszenia Mr Chaser Poland 2019. Gratulujemy!

Poza wyborami, w trakcie Bearsawy odbył się specjalny pokaz filmu „Sauvage” połącznony z debatą, spacer po Warszawie, zorganizowano możliwość pogrania w kręgle i ucieczki z escape roomu, można było również pobawić się w klubie, dobrze zjeść i odpocząć w saunie. Nowa formuła warszawskiego zlotu zdecydowanie się sprawdziła, zatem już czekamy na kolejną edycję, ale to dopiero za rok.

W tym samym czasie, w Tallinie, odbywało się wydarzenie, w którym Stowarzyszenie również brało czynny udział. Na konferencji TALKING BEARS w ramach Festiwalu TALLINN BEARTY Stowarzyszenie, reprezentowane przez Konrada, Macieja i Adama, miało możliwość zaprezentować się innym stowarzyszeniom i grupom miśkowym z Europy i ze świata. Tallinn Bearty to coroczny, weekendowy festiwal kultury bears proponujący serię wydarzeń promujący dla podniesienia świadomości, zrozumienia i akceptacji. Więcej informacji na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/tallinnbearty.

Stowarzyszenie nawiązało również współpracę z organizatorami BEAR CAMP 2019 na Gran Canaria (https://www.bearcarnival.com/events/bear-camp-2019/). Bear Carnival – organizatorzy wyjazdu zapewniają zwolnienie z części opłat za sierpniowy kemping w sercu Wysp Kanaryjskich – na Gran Canaria dla jednego z członków BoP oraz rozpropagowanie naszego Stowarzyszenia uczestnikom organizowanych przez nich wydarzeń.

XI Bear & V Fetish Camp w Skowronkach na Mierzei Wiślanej (20-23 czerwca 2019) jest dopinana na ostatnie guziki. Jak to zwykle u dużych facetów, czasem coś niespodziewanego wyskoczy, ale wygląda na to, że, jak co roku, wszystko się uda całkiem nieźle. Planujemy wiele atrakcji, na miejscu i poza ośrodkiem YASOU. Przygotujcie się na wieczory z karaoke, dużo dobrej zabawy i masę rozrywek. Na stronie https://bearsofpoland.pl/skowronki-2019/ (przetłumaczonej na języki angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i włoski) znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. Zarówno Mr Bear Poland 2019 i Mr Chaser Poland 2019 zapowiedzieli swoją obecność na Campie. Do zobaczenia.

Pamiętajcie również, że w trakcie XI Bear & V Fetish Campu w Skowronkach odbywać się będzie Sprawozdawczo – Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków. Wybór nowego zarządu należy do Was. Pełnię praw wyborczych (zarówno czynnych i biernych) mają jedynie członkowie z opłaconą składką członkowską.

Jeżeli miałbyś ochotę wziąć udział w budowaniu polskiej społeczności Bears i mieć wpływ na jej przyszły kształt zapraszamy do Zarządu. Każdego, kto podejmie decyzję na temat startowania w Wyborach zachęcamy do przesłania na adres Stowarzyszenia stowarzyszenie@bearsofpoland.pl informacji na swój temat. Dajmy możliwość głosującym członkom poznać kandydatów i ich pomysły na Stowarzyszenie. Może to ty zostaniesz członkiem Zarządu V kadencji Bears of Poland?

Przypominamy, że Stowarzyszenie rozwija się prężnie zarówno w wydarzeniach in vivo, ale też intensywnie działa w social-mediach. Mamy stronę www: https://bearsofpoland.pl i grupę facebooku https://www.facebook.com/BearsOfPoland/, można nas znaleźć też na instagramie https://www.instagram.com/bearsofpoland/ i twitterze https://twitter.com/bearsofpoland. Aby konta działały potrzebna jest wasza współpraca. Będziemy wdzięczni za przekazywanie informacji zarówno o planowanych wydarzeniach, jak i fotorelacji z wydarzeń, które się już odbyły.

Zarząd Stowarzyszenia Bears of Poland
Marcin, Rafał, Grzegorz, Bartek i Bartek