W Szczególe

Plan wydarzeń

11:00 - 12:30

Warsztaty

W ramach kulturalnej części programu proponujemy udział w warsztatach dotyczących kultury Japonii. Warsztaty, które proponujemy to zróbmy papierowego niedźwiedzia (origami) oraz napiszmy brzydkie słowa po japońsku (kaligrafia). W ramach zapisów prosimy o wpłatę 10 PLN per warsztat na dedykowane konto stowarzyszenia (14 1750 0012 0000 0000 3867 5206) z tytułem przelewu Manggha. W zależności od ilości chętnych odbędą się 2 warsztaty równolegle lub 4 (po 2 z każdego rodzaju jeden po drugim).

UWAGA: przedpłaty zakończone.

 

13:00 - 15:00

Lunch

Dla wygłodniałych misiów zaprzyjaźniona restrauracja prowadzona przez dwa misie zaoferuje strawę i napitek.

15:45 - 18:00

Dyskusja "Wiara a Tęcza"

Czy religia otwarta jest na osoby ze społecznoci LGBTQ+?

Czy bycie osobą homoseksualną, biseksualną, transpłciową czy niebinarną z założenia wyklucza przynależność do wspólnoty religijnej? Dlaczego w przeważającej mierze kościoły oficjalnie nie akceptują osób o odmiennej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej? Czy to się kiedyś zmieni? 

Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście.

16:00 - 20:00

Kapitan Światełko / HCV

Fundacja Kapitan Światełko została założona w grudniu 2013 roku przez grupę przyjaciół, którzy pragnęli zmienić coś w swoim otoczeniu. Obecnie realizuje ogólnopolskie projekty, tworząc nową jakość i wyznaczając standardy działania wśród organizacji pozarządowych.

Jak co roku, w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, by sprowokować do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób pomysłodawcy akcji chcą uświadamiać, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. W ramach polskiej kampanii Movember od 2 listopada do 2 grudnia w sześciu miastach zorganizowane zostaną darmowe badania USG jąder. Również podczas Miśkołajek będziecie mogli dokonać takiego badania, więc przyjdźcie przygotowani 😉

Dodatkowo zaprzyjaźniona pani Doktor Magda będzie ponownie obcinać Wam owłosienie z głowy (pamiętacie ten post?). WAŻNE, osoby wcześniej zdyskwalifikowane ze względu na palenie tytoniu mogą wziąć udział w badaniu! Przy okazji będzie można przebadać sobie skład ciała wyrafinowanym urządzeniem z funkcją drukowania – wydruk można zachować! Ech ta technika w XXI wieku 🙂

Trzecim filarem tego wydarzenia będzie badanie w kierunku HCV – wirusowego zapalenia wątroby typu C. Badania dokonają specjaliści ze Stowarzyszenia Jeden Świat. Szybki test – szybki wynik. Serdecznie polecamy!

19:00 - 21:00

Rewia Drag Queen

Przed rozdaniem prezentów przez wspaniałego Miśkołaja proponujemy misiom strawę dla ducha i masaż mięśni brzucha. Rewia Drag Queen, w której występują Papina McQueen, Lady Brigitte oraz Ka Katharsis to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Recenzję można przeczytać tutaj.

UWAGA: przedpłaty zakończone.

19:30

Before Party

Zanim zabawa zacznie się na dobre, a Klub Cocon otworzy swe podwoje, proponujemy Wam spokojniejsze spotkanie przy piwie lub czymś mocniejszym w Klubokawiarni ArtCafe Barakah. Dodatkowym udogodnieneiem niech będzie to, że blisko na Before Party bedzie dla widzów Rewii, a sam teatr znajduje się rzut beretem od imprezy głownej.

22:30 - 23:30

Wór Miśkołaja oraz rozwiązanie konkursu Misie na Marszach

Nie byłoby Miśkołajków, gdyby nie zabawa w tajemniczego Miśkołaja. Zapraszamy do udziału w loterii prezentowej. Zasady są proste, wymyślasz prezent (jeśli kupujesz to górna granica to 35 PLN, ale możesz mieć gest 😀 ), pakujesz go, przywozisz i w trakcie imprezy pakujesz go do Wora Św. Miśkołaja, a swoje imię wpisujesz na karteczkę. Miśkołaj będzie losował imię z kapelusza, a następnie prezent z Wora. Pamiętajcie, że to zabawa, ale również świetna okazja, żeby usiąść Miśkołajkowi na kolanach. W trakcie tej części programu komitet marszowy ogłosi zwycięzców konkursu Misie na Marszach.

23:00

Główna impreza

Finałowa impreza taneczno-towarzyska. Zapraszamy na parkiet, zapraszamy do baru. Co kto lubi, tańce lub gadańce, przytulaski bądź dzikie pląsy. Klub oferuje promocyjnego drinka za 10 PLN, ale będzie to niespodzianka. Mamy też rezerwację dużej części klubu na własne potrzeby.

cały weekend

Sauna

Przez cały weekend na hasło „Miśkołajki” wstęp do Sauny Spartakus  w cenie 25 PLN (zniżka szkolna, he he he).

W związku z weekendem, w saunie bywa dość tłoczno, więc obsługa sugeruje, by przed planowanym przybyciem zadzwonić na numer 12 266 60 22, aby zarezerwować szafkę.

Mapa

W szczególe

Plan wydarzeń

Manggha - warsztaty

wkrótce

Lunch

Dla wygłodniałych misiów zaprzyjaźniona knajpa prowadzona przez dwa misie zaoferuje strawę i napitek. Szczegóły wkrótce.

Kapitan Światełko

Fundacja Kapitan Światełko została założona w grudniu 2013 roku przez grupę przyjaciół, którzy pragnęli zmienić coś w swoim otoczeniu. Obecnie realizuje ogólnopolskie projekty tworząc nową jakość i wyznaczając standardy działania wśród NGO.
Jak co roku, w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, by sprowokować do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób pomysłodawcy akcji chcą uświadamiać, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. W ramach polskiej kampanii Movember od 2 listopada do 2 grudnia w sześciu miastach zorganizowane zostaną darmowe badania USG jąder, a także – po raz pierwszy – badania poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty. Podczas Miśkołajek planujemy również takie badania – szczegóły wkrótce.

Dyskusja "Czy tęcza może obrażać?"

Rewia Drag Queen

Przed rozdaniem prezentów przez wspaniałego Miśkołaja proponujemy misiom strawę dla ducha i masaż mięśni brzucha. Rewia Drag Queen, w której występują Papina McQueen, Lady Brigitte oraz Ka Katharsis to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Recenzję można przeczytać tutaj.

Prezenty

Główna impreza

Finałowa impreza taneczno-towarzyska. Zapraszamy na parkiet, zapraszamy do baru. Co kto lubi, tańce lub gadańce, przytulaski bądź dzikie pląsy.

Sauna

Przez cały weekend na hasło Miśkołajki wstęp do Sauny Spartakus w cenie 25 PLN.