Przystąpienie do Federacji organizacji LGBT

Tak jak sygnalizowaliśmy w krótkim przemówieniu na wyborach oraz w majlingu przeslanym do Was początkiem stycznia, nasze stowarzyszenie chce dołączyć początkiem czerwca do powstającej w Krakowie pierwszej  w Polsce Federacji organizacji LGBT. Jednym z tematów poruszanych podczas walnego zgromadzenia członków, które odbędzie się we Wrocławiu, będzie głosowanie za przystąpieniem do Federacji. Zanim to nastąpi chcemy przybliżyć Wam nieco co to takiego. Wcześniej na ten temat powie kilka słów Łukasz, który reprezentował nas podczas spotkań organizacyjnych i odpowie na nurtujące Was pytania.

Póki co przedstawiamy Wam ogólny zarys opracowany przez Łukasza (poniżej) i zachęcamy do dyskusji czy warto nam zaangażować się we współpracę z innymi organizacjami czy też lepiej pozostać we własnym gronie.

Projekt „Wspólnym Głosem” – federalizacja.

W 2015 roku BOP przyłączył się do działań mających na celu stworzenie pierwszej w Polsce federacji organizacji pozarządowych działających w obszarze LGBTIQ. Jest to inicjatywa, w której obecnie bierze udział 8 organizacji z Krakowa, Katowic oraz organizacje ogólnopolskie.

Z funduszy FIO otrzymaliśmy grant na projekt „Wspólnym Głosem”. Dzięki tym środkom przez prawie cały 2015 rok pracowaliśmy nad stworzeniem fundamentów do utworzenia federacji. Stworzyliśmy statut oraz dwuletnią strategię, przeprowadziliśmy badania, oraz uczestniczyliśmy w szkoleniach wzmacniających kompetencje i poszerzających wiedzę.

W długoterminowej perspektywie będzie to wzmocnienie ważnego sektora polskich organizacji pozarządowych, efektywności podejmowanych przez nie działań a także networking z organizacjami o podobnym profilu w całej Polsce.  Jednym z celów federacji jest założenie Centrum, w którym m.in. BOP planuje swoją siedzibę, archiwum oraz prowadzenie działań promujących stowarzyszenie i wspierających członków Bears of Poland.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.