W Szczególe

Plan wydarzeń

19:00 - 21:30

Narodowe Forum Muzyki

Liryczna refleksja / Niemieckie Requiem (Johannes Brahms)

Wyjątkowe doświadczenie melomańskie w jednej z najlepszych sal koncertowych w Europie.

Niemieckie requiem należy do najbardziej monumentalnych dzieł Johannesa Brahmsa. Powstawało przez osiem lat, pozostając w ścisłym związku z wydarzeniami w życiu twórcy. Na rozpoczęcie pracy nad tą kompozycją Brahms zdecydował się w 1861 roku – wtedy to napisał pierwsze cztery części. Kolejne dwie powstały po śmierci ukochanej matki kompozytora, która odeszła w 1865 roku. To właśnie jej został poświęcony ten cały poruszający utwór. Niekompletne dzieło dwukrotnie zaprezentowano publiczności, zanim w 1869 roku w lipskim Gewandhaus odbyło się prawykonanie ostatecznej, siedmioczęściowej wersji. 

„Wrocław dysponuje jedną z najlepszych sal koncertowych w Europie i cieszymy się bardzo, że możemy w niej występować. Szczęśliwe miasto! Mamy nadzieję często tu powracać”.
Sir Simon Rattle, dyrygent

„Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu od razu urzeka swoim ciepłem, które czujemy wręcz fizycznie. Bardzo chciałbym realizować tu moje nagrania”.
Iván Fischer, założyciel i dyrektor muzyczny Budapest Festival Orchestra

„Klejnot! NFM to jedna z tych rzadko spotykanych sal, którym nic nie brakuje. Panuje w niej absolutna równowaga ciepła, klarowności i atmosfery, która jest naprawdę inspirująca”.
Nikolai Znaider, skrzypek i dyrygent

„Sala Główna Narodowego Forum Muzyki jest jedną z najlepszych sal koncertowych na świecie”.
Lang Lang, pianista

19:00 - 21:30

Księgarnia Hiszpańska

Bear Before u Adama

Szczegóły już wkrótce.

22:00 - 04:00

Klub Cactus

BEAR PARTY I

Finałowa impreza taneczno-towarzyska. Zapraszamy na parkiet, zapraszamy do baru. Co kto lubi, tańce lub gadańce, przytulaski bądź dzikie pląsy.
Za konsoletą DJ BARIBAL!

PROMOCJE NA BARZE:
Lane piwo 0,5l – 6 PLN
Wódka – 10 PLN
Whisky Highland – 10 PLN

DJ BARIBAL
DJ Baribal, jest znanym w środowisku bear dj-em/producentem z Warszawy, który bawił Was już muzyką podczas kilku ogólnopolskich imprez organizowanych przez stowarzyszenie BoP. Muzyką zajmuje się hobbistycznie, a w chwili obecnej jest skoncentrowany na “szlifowaniu” warsztatu jako producent i poszukiwaniu własnego brzmienia. Podczas imprezy będzie bawił Was głównie muzyką pop / house / disco z ostatnich dwóch dekad. Jego setów możecie posłuchać w serwisie Mixcloud: http://www.mixcloud.com/djbaribal/

 

Mapa

W szczególe

Plan wydarzeń

Manggha - warsztaty

wkrótce

Lunch

Dla wygłodniałych misiów zaprzyjaźniona knajpa prowadzona przez dwa misie zaoferuje strawę i napitek. Szczegóły wkrótce.

Kapitan Światełko

Fundacja Kapitan Światełko została założona w grudniu 2013 roku przez grupę przyjaciół, którzy pragnęli zmienić coś w swoim otoczeniu. Obecnie realizuje ogólnopolskie projekty tworząc nową jakość i wyznaczając standardy działania wśród NGO.
Jak co roku, w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, by sprowokować do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób pomysłodawcy akcji chcą uświadamiać, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. W ramach polskiej kampanii Movember od 2 listopada do 2 grudnia w sześciu miastach zorganizowane zostaną darmowe badania USG jąder, a także – po raz pierwszy – badania poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty. Podczas Miśkołajek planujemy również takie badania – szczegóły wkrótce.

Dyskusja "Czy tęcza może obrażać?"

Rewia Drag Queen

Przed rozdaniem prezentów przez wspaniałego Miśkołaja proponujemy misiom strawę dla ducha i masaż mięśni brzucha. Rewia Drag Queen, w której występują Papina McQueen, Lady Brigitte oraz Ka Katharsis to świetny sposób na spędzenie wieczoru. Recenzję można przeczytać tutaj.

Prezenty

Główna impreza

Finałowa impreza taneczno-towarzyska. Zapraszamy na parkiet, zapraszamy do baru. Co kto lubi, tańce lub gadańce, przytulaski bądź dzikie pląsy.

Sauna

Przez cały weekend na hasło Miśkołajki wstęp do Sauny Spartakus w cenie 25 PLN.